yat tekne sörveyi

Giriş
Tekne Yat Danışmanlığı
Tekne Seçimi
Tekne Yat Ekspertizi
Tekne Yat Sörveyi
Ahşap Yat ve Tekne Sörveyi
Sezon Öncesi Kontrol
Ozmoz Muayenesi
Arma Bakım ve Ayarı
Şaft, Pervane, Salma
Fiberglas Tamiri
Vinç bakımı


hasar sörveyi

Tekne, Yat Hasar Sörveyi

Teknelerde çeşitli nedenlerle hasar oluşabilir. İki teknenin çarpışması, yatın karaya oturması, karadan nakliye sırasında çarpma veya düşürme, çekme atma sırasında liftten düşürme, karada konaklarken düşme, fırtına nedeni ile marinada, çekek yerinde veya demirli iken hasarlar oluşabilir.

Teknelerin bakım ve tutumu için neler yapılması gerektiğini ve maliyetini bilmek daha kolaydır ama her hasar kendine özgü koşullar taşır. Örneğin liftten düşmüş bir teknede salmada ve gövdede hasar oluşacağını bilerek kontrollarını yapar ve onarımını halledebilirsiniz ama teknenin baş bölmesi genellikle kontrol edilmez. Bu bölme aslında teknenin burulmasını engelleyen yapısal bir elemandır. Bir şekilde çatlar veya gövdeye bağlandığı polyester veya mastikler zarar görürse, gorevini yapamaz ve tekne rüzgar, dalga veya yelken nedeni ile zorlandığında gövde burulur. Bu nedenle hasar görmüş bir teknenin iyi bir muayene ile tüm hasarının belirlenmesi, nasıl onarılacağının önceden dikkate alınması ve maliyetinin bilinmesi önem taşır.

Teknenizde herhangi bir nedenle hasar oluştuğunda hasarın boyutunun ve etkilenen bölgelerin doğru tesbiti, nasıl onarılması gerektiği konusunda bilgi verilmesi ve maliyetinin belirlenmesi için benimle temasa geçebilirsiniz. Tüm Türkiye'de yat hasar ekspertizi için ücretim 10 m boya kadar tekneler için 1850TL'dir, bu ücrete seyahat masraflarım dahildir.

Yazılı raporda yapılması gerekenler ve tahmini maliyeti belirtilir. Bir usta yapılması gerekenleri rapordan takip ederek onarımı eksiksiz tamamlayabilir ama talep ederseniz, usta veya ustalarınıza danışmanlık yapmaya veya işi üstlenmeye de hazırım.

Ahmet Çelenoğlu
: 543 494 71 71         :