Giriş
Sörvey
Yat Ekspertizi
Yat Danışmanlığı
Motor Sörveyi
Gulet, Tirhandil Sörveyi
Ozmoz Muayenesi
Sezon Öncesi Kontrol
Şaft, Pervane, Salma
Arma ayarı
Eğitim
Tekne Bakımı


tekne kontrolu
Sezon Öncesi Kontrol

Teknenizi yeni aldıysanız veya uzun zamandır kullanıyorsanız, bazı yerlerin eskidiğini, bazı parçaların bozulduğunu görürsünüz. Sezon öncesinde denize çıkmaya başlamadan önce teknenize bakım yapmanız gerekir. Herkesin teknede bazı öncelikleri vardır. Bu öncelikler de genellikle kişinin iyi anladığı bölgelerden başlar.

Aslında denize çıkarken teknenin her tarafının eksiksiz olması, donatımının tam olması gerekir. Bazı bölümler kişisel keyfe bırakılsa bile bazı bölümler denize çıkmadan önce mutlaka onarılmalı veya yenilenmelidir.

Teknenizle denize çıkmadan önce profesyonel bir gözle teknenin tüm durumunu gözden geçirip, eksikliklerin belirlenmesi birinci önceliktir. Eksikliklerin önem sırasına göre sıralanması ve zamanında yapılması gerek emniyet gerek kişisel keyif açısından önem taşır. Bu tür bir kontrol ve eksikliklerin veya bozuklukların raporlanması için hizmete hazırım.

Kontroller:

-Sabit arma
-Yelkenler
-Halatlar
-Demirleme
-Motor
-Ana gövde
-Tesisat
-Elektrik tesisatı ve elektronikler
-Emniyet teçhizatı

Teknenin tümünü ve tüm donanımını kontrol ettirebileceğiniz gibi sadece bir bölümünün de kontrolünü talep edebilirsiniz.

Eğer bir tekne almaya karar verdiyseniz teknenin kontrolu için sörvey yaptırmak daha doğrudur.

Ahmet Çelenoğlu
: 543 494 71 71         :

>