dizel deniz motoru sörveyi

Giriş
Sörvey
Yat Danışmanlığı
Motor Sörveyi
Gulet, Tirhandil Sörveyi
Ozmoz Muayenesi
Sezon Öncesi Kontrol Şaft, Pervane, Salma
Arma ayarı
Eğitim

motor


motor sörveyi

Deniz Motoru Sörveyi

Yatlarda motor asıl götürücü güçtür. Özellikle fiber yatlarda iyi boyalı bir motor çalıştırılmadan ve kontrol edilmeden durumunu belli etmez. Her ne kadar uzun süreli ömür biçilirse de iyi bakılmamış bir motor bir kaç bin saatlik kullanım sonrası sizi yolda bırakabilir. Yol olmadığı için de denizin ortasında yardım beklemekten başka şansınız kalmaz.

Motor sörveyinde motor muayene edilir ve durumu raporlanır. Bu rapora göre motorda hangi aksaklıkların olduğu dikkate alınarak gerekli ayarlama ve onarımlar yapılır. Özellikle ikinci el bir motor yatta motorun durumunu bilmek büyük önem taşır. Bir tekne sörveyinde el ile açılabilen yerler haricinde bölgeler kontrol edilmez. Motor sörveyinde ise kompresyon değerleri, yakıt durumu, ayarlar, tekne seyirde iken motorun durumu, motor kulakları gibi bir çok bölüm kontrol edilir ve motorun durumu hakkında objektif bilgi verilir.

Motor sörveyinde tüm kontrollara ek olarak yağ analizi de yapılabilir. Yağ aynen vücudumuzda dolaşan kan gibi motorun hemen her yerinde dolaştığından motor hakkında detaylı bilgi sunabilir.

Motor sörveyi için Türkiye'nin her yerinde ücretim 1000 TL'dir. Bu ücrete yağ analizi dahil değildir. Yağ analizi için ek olarak 500TL talep ederim.

Ahmet Çelenoğlu
: 543 494 71 71