tekne yat ekspertizi

Yat, Tekne Ekspertizi

Bir teknenin (yelkenli yat, motor yat, gulet, tirhandil) değeri yaşına ve kullanımına göre piyasadaki eşdeğerleri ile kıyaslanarak belirlenir. Tekneyi kontrol ettiyseniz doğru bir fiyat belirlemeniz gerekir. Fiyatı doğru belirlemenin yolu ise ekspertiz hizmeti almaktır. Tekneler değişik üreticiler tarafından değişik modellerde üretilir ve her sene model değişikliği yapılması da fiyatının belirlenmesini güçleştirir. Doğru bir fiyat belirlemek için ekspertiz yaptırmak doğru olur.

Ekspertiz hizmeti daha çok bankalara ve sigortalara yönelik, teknenin durumunu dikkate alarak piyasa değerinin belirlenmesine yönelik bir hizmettir.

Ekspertiz için tekneyi yerinde görüp durumunu ve arızalarını belirledikten sonra piyasayı analiz ederek en doğru fiyatı çıkarır ve size eksik gördüğüm noktaları da raporumda belirtirim. Ekspertiz tekne değeri belirlemeye yönelik olup teknenin gerçek durumunu sörvey çok daha iyi belirler. Bir tekne almaya niyetli iseniz satın alma öncesi sörvey yaptırmanızı öneririm. Ekspertiz için ücretim Tüm Türkiye'de 10 metre boya kadar tek gövdeli tekneler için 10.000TL'dir.

Yatın durumu hakkında en detaylı bilgiyi ise sörvey ile öğrenebilirsiniz.

Ahmet Çelenoğlu

    tekne yat ekspertizi tel
+90 543 494 71 71    

tekne yat ekspertizi email
tekne yat ekspertizi email