tekne-yat-ekspertizi

Giriş
Tekne Yat Danışmanlığı
Tekne Seçimi
Tekne Yat Ekspertizi
Yat Hasar Sörveyi
Tekne Yat Sörveyi
Ahşap Yat ve Tekne Sörveyi
Sezon Öncesi Kontrol
Ozmoz Muayenesi
Arma Bakım ve Ayarı
Şaft, Pervane, Salma Fiberglas Tamiri
Vinç bakımı


tekne yat ekspertizi

Yat Ekspertizi

Bir teknenin (yelkenli yat, motor yat, gulet, tirhandil) değeri yaşına ve kullanımına göre piyasadaki eşdeğerleri ile kıyaslanarak belirlenir. Tekneyi kontrol ettiyseniz doğru bir fiyat belirlemeniz gerekir. Fiyatı doğru belirlemenin yolu ise ekspertiz hizmeti almaktır. Tekneler değişik üreticiler tarafından değişik modellerde üretilir ve her sene model değişikliği yapılması da fiyatının belirlenmesini güçleştirir. Doğru bir fiyat belirlemek için ekspertiz yaptırmak doğru olur.

Ekspertiz hizmeti daha çok bankalara ve sigortalara yönelik, teknenin durumunu dikkate alarak piyasa değerinin belirlenmesine yönelik bir hizmettir.

Ekspertiz için tekneyi yerinde görüp durumunu ve arızalarını belirledikten sonra piyasayı analiz ederek en doğru fiyatı çıkarır ve size eksik gördüğüm noktaları da raporumda belirtirim. Ekspertiz tekne değeri belirlemeye yönelik olup teknenin gerçek durumunu sörvey çok daha iyi belirler. Bir tekne almaya niyetli iseniz satın alma öncesi sörvey yaptırmanızı öneririm. Ekspertiz için ücretim tüm Türkiye'de seyahat masrafları dahil 10 metre boya kadar tek gövdeli tekneler için 2000TL'dir.

Yatın durumu hakkında en detaylı bilgiyi ise sörvey ile öğrenebilirsiniz.

Ahmet Çelenoğlu
: +90 543 494 71 71         :